Overall | Sail No | Fleet | Champ No | HelmName | Club | Gender | Sailing Age | Squad | R1 | Total | Nett | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | 47386 | yellow | 633 | Timothy Evans | Grafham SC | M | 14 | 1 | 1 | 1 | ||
2nd | 45770 | red | 690 | Bjorn Handley | Island Barn Reservoir SC/Queen Mary SC | M | 13 | 1 | 1 | 1 | ||
3rd | 48216 | yellow | 316 | Charlie Hopkinson | Notts County SC | M | 13 | 2 | 2 | 2 | ||
4th | 47653 | red | 653 | Miles Ripley | Paignton SC | M | 14 | 2 | 2 | 2 | ||
5th | 47860 | blue | 506 | Charlie Gran | Chichester YC | M | 12 | 3 | 3 | 3 | ||
6th | 47790 | red | 386 | Ben Paling | Notts County SC | M | 15 | 3 | 3 | 3 | ||
7th | 47302 | blue | 225 | Jemima Gotto | NBYC/RHYC | F | 13 | 4 | 4 | 4 | ||
8th | 48092 | white | 170 | Louise Davis | Warsash SC | F | 15 | 4 | 4 | 4 | ||
9th | 46919 | blue | 640 | Antonio Pascali | Island Barn Reservoir SC | M | 13 | 5 | 5 | 5 | ||
10th | 47836 | red | 385 | River Green | Poole YC | M | 13 | 5 | 5 | 5 | ||
11th | 48677 | yellow | 201 | Ted Ball | Draycote Water SC | M | 15 | 6 | 6 | 6 | ||
12th | 48526 | red | 379 | Tom Thwaites | Royal Norfolk and Suffolk YC | M | 13 | 6 | 6 | 6 | ||
13th | 47792 | yellow | 329 | Oliver Hale | Poole YC | M | 14 | 7 | 7 | 7 | ||
14th | 47748 | white | 682 | Ciara Woodard | Waldringfield SC & Deben YC | F | 14 | 7 | 7 | 7 | ||
15th | 47615 | yellow | 30 | Harry Asplin | Saltash SC | M | 14 | 8 | 8 | 8 | ||
16th | 48098 | red | 244 | Charlie Guyett | Cransley SC | M | 14 | 8 | 8 | 8 | ||
17th | 43814 | blue | 553 | Daniel Holborn | Parkstone YC/Paignton SC | M | 13 | 9 | 9 | 9 | ||
18th | 48232 | red | 339 | James Crossley | Datchet Water SC/Dovey YC | M | 14 | 9 | 9 | 9 | ||
19th | 47220 | yellow | 129 | Mark RIPLEY | Paignton SC | M | 15 | 10 | 10 | 10 | ||
20th | 48476 | white | 612 | James Clarke | Grafham Water SC | M | 13 | 10 | 10 | 10 | ||
21st | 30619 | blue | 157 | Matilda Phelps | Parkstone YC | F | 14 | 11 | 11 | 11 | ||
22nd | 48535 | red | 315 | Sam Grayton | Notts County SC | M | 12 | 11 | 11 | 11 | ||
23rd | 47101 | yellow | 48 | Iris Singleton | Hollowell SC | F | 15 | 12 | 12 | 12 | ||
24th | 46520 | white | 584 | Kaitlyn Wyatt | Papercourt SC | F | 13 | 12 | 12 | 12 | ||
25th | 47426 | yellow | 673 | Ryan Walford | Hickling broad SC/SFSC/Snowflakes SC | M | 15 | 13 | 13 | 13 | ||
26th | 47310 | white | 662 | Edward Sitton | Warsash SC / JETS | M | 14 | 13 | 13 | 13 | ||
27th | 47569 | blue | 332 | Cadan Pearce | Tresaith Mariners SC | M | 14 | 14 | 14 | 14 | ||
28th | 47077 | white | 290 | Joseph Warwicker | Bough Beech SC | M | 14 | 14 | 14 | 14 | ||
29th | 45802 | yellow | 600 | Emma Ramm | Oxford SC | F | 14 | 15 | 15 | 15 | ||
30th | 48513 | red | 83 | Freddie Howarth | Parkstone YC | M | 14 | 15 | 15 | 15 | ||
31st | 47902 | blue | 572 | henry koe | south bank SC | M | 14 | 16 | 16 | 16 | ||
32nd | 46733 | white | 245 | Daisy Robinson | Fishers Green SC | F | 14 | 16 | 16 | 16 | ||
33rd | 46148 | blue | 215 | Archie Burton | Beaver | M | 13 | 17 | 17 | 17 | ||
34th | 48083 | red | 637 | Arran Goodman | Hill Head SC / Jets | M | 13 | 17 | 17 | 17 | ||
35th | 42206 | blue | 46 | Emily Smith | Poole YC | F | 14 | 18 | 18 | 18 | ||
36th | 47536 | red | 158 | Chloe Mills | Pennine SC | F | 13 | 18 | 18 | 18 | ||
37th | 48577 | yellow | 151 | Thomas Bates | Ripon SC | M | 14 | 19 | 19 | 19 | ||
38th | 47783 | white | 130 | Ben Adler | Castle Cove SC | M | 13 | 19 | 19 | 19 | ||
39th | 46459 | blue | 193 | Isabelle Smith | Brixham YC/Paignton SC | F | 15 | 20 | 20 | 20 | ||
40th | 47685 | white | 286 | Arlo Braund | Oxford SC | M | 14 | 20 | 20 | 20 | ||
41st | 47776 | yellow | 252 | Ryan Davies | Warsash SC (& JETS) | M | 14 | 21 | 21 | 21 | ||
42nd | 47437 | red | 325 | Amber Hale | Poole YC | F | 13 | 21 | 21 | 21 | ||
43rd | 47768 | blue | 398 | Charlotte Cooper | West Lancashire YC | F | 12 | 22 | 22 | 22 | ||
44th | 46927 | red | 288 | Emily Procter | Paignton S C | F | 16 | 22 | 22 | 22 | ||
45th | 47806 | yellow | 585 | Luka Franklin | Bough Beech SC | M | 15 | 23 | 23 | 23 | ||
46th | 48102 | white | 126 | James Curtis | Bosham SC | M | 14 | 23 | 23 | 23 | ||
47th | 48140 | yellow | 232 | Amelia Eaton | Snettisham Beach SC | F | 14 | 24 | 24 | 24 | ||
48th | 48101 | white | 196 | Felix McMullan | Draycote SC | M | 14 | 24 | 24 | 24 | ||
49th | 47140 | yellow | 76 | Felix Cummings | Oxford SC | M | 14 | 25 | 25 | 25 | ||
50th | 48451 | white | 519 | Daisy Fisher | Hollingworth Lake | F | 14 | 25 | 25 | 25 | ||
51st | 48672 | yellow | 269 | Arthur Baker | Fishers Green SC | M | 14 | 26 | 26 | 26 | ||
52nd | 48350 | red | 342 | Dru Townsend | Portishead Yacht and SC | F | 14 | 26 | 26 | 26 | ||
53rd | 21337 | yellow | 669 | Reuben Hudson | Newhaven and seaford SC | M | 13 | 27 | 27 | 27 | ||
54th | 47731 | white | 191 | Finn Caddy | Bristol Corinthian YC/West Wilts YSA | M | 13 | 27 | 27 | 27 | ||
55th | 46168 | yellow | 247 | Gwyneth Lanyon | Notts County SC | F | 13 | 28 | 28 | 28 | ||
56th | 47350 | white | 552 | Azi Holborn | Parkstone YC/Paignton SC | F | 15 | 28 | 28 | 28 | ||
57th | 47462 | blue | 92 | George Colquitt | west kirby SC | M | 13 | 29 | 29 | 29 | ||
58th | 48164 | red | 547 | Megan Greaves | Elton SC | F | 14 | 29 | 29 | 29 | ||
59th | 45299 | blue | 230 | Isabel Assirati | Castle Cove SC | F | 13 | 30 | 30 | 30 | ||
60th | 45991 | white | 523 | Keiran Bray | Banbury SC | M | 15 | 30 | 30 | 30 | ||
61st | 48348 | yellow | 197 | Xavier Dunn | Hillhead SC /Jets | M | 14 | 31 | 31 | 31 | ||
62nd | 47023 | red | 667 | Heather Quinn | Notts County SC | F | 15 | 31 | 31 | 31 | ||
63rd | 47825 | blue | 554 | Morven Wood | Clyde Cruising Club | F | 14 | 32 | 32 | 32 | ||
64th | 45398 | red | 47 | Maddie Smith | Poole YC | F | 14 | 32 | 32 | 32 | ||
65th | 47769 | yellow | 4 | Zeb Fellows | YYC/PYS | M | 13 | 33 | 33 | 33 | ||
66th | 47855 | white | 760 | Lauren Irons | Papercourt SC | F | 12 | 33 | 33 | 33 | ||
67th | 47954 | blue | 695 | Ollie Freemantle | Poole YC | M | 14 | 34 | 34 | 34 | ||
68th | 48433 | white | 532 | Robin Phipps | Parkstone YC | M | 13 | 34 | 34 | 34 | ||
69th | 48159 | yellow | 661 | Jolyon Smoult | Llangorse SC | M | 14 | 35 | 35 | 35 | ||
70th | 46970 | red | 570 | Alicia Biggs | Llandegfedd SC | F | 14 | 35 | 35 | 35 | ||
71st | 47764 | blue | 696 | Tara Ewbank | Staunton Harold S.C. | F | 13 | 36 | 36 | 36 | ||
72nd | 45772 | red | 85 | Georgia Hughes | Llandegfedd SC | F | 14 | 36 | 36 | 36 | ||
73rd | 47835 | blue | 685 | Noah Fitzgerald | Alton Water SC/ Waldringfield SC | M | 14 | 37 | 37 | 37 | ||
74th | 48368 | white | 69 | Henry Smith | West Riding SC | M | 13 | 37 | 37 | 37 | ||
75th | 46974 | yellow | 146 | Thomas Machell | Chichester YC/West Wittering SC | M | 13 | 38 | 38 | 38 | ||
76th | 48364 | red | 387 | Llion Morris | Llandudno SC/Rydal Penrhos School | M | 14 | 38 | 38 | 38 | ||
77th | 47777 | yellow | 57 | Finley Hartshorn | Bowmoor SC/FOSSC | M | 15 | 39 | 39 | 39 | ||
78th | 48587 | red | 89 | Jack Hardy | IBRSC / Wimbledon Park | M | 15 | 39 | 39 | 39 | ||
79th | 46620 | yellow | 242 | Oliver Payne | Stokes Bay SC | M | 13 | 40 | 40 | 40 | ||
80th | 46274 | white | 555 | Harriet Sacker | Burnham Overy Staithe SC | F | 14 | 40 | 40 | 40 | ||
81st | 48153 | blue | 317 | Harry Somerville | Poole YC | M | 14 | 41 | 41 | 41 | ||
82nd | 45562 | red | 180 | Malcolm McLeod Fleming | Hunts SC | M | 14 | 41 | 41 | 41 | ||
83rd | 42004 | blue | 665 | Lily Speed | Itchenor SC / Chichester YC | F | 15 | 42 | 42 | 42 | ||
84th | 47219 | white | 294 | Owen Jones | Llandegfedd SC / CBYC | M | 14 | 42 | 42 | 42 | ||
85th | 48257 | blue | 268 | Jessica Perkins | Hill Head SC/Southern Zone Squad/Jets | F | 14 | 43 | 43 | 43 | ||
86th | 45440 | red | 337 | Lucia Aikman | Chester Sailing and Canoeing Club | F | 15 | 43 | 43 | 43 | ||
87th | 47388 | blue | 610 | Aimee Bray | Banbury SC | F | 13 | 44 | 44 | 44 | ||
88th | 48175 | white | 163 | Madeleine Childs | Datchet Water SC/London | F | 14 | 44 | 44 | 44 | ||
89th | 48069 | blue | 562 | Matthew Stubbins | Llandudno SC | M | 14 | 45 | 45 | 45 | ||
90th | 47665 | white | 32 | Joseph Mole | Papercourt SC | M | 14 | 45 | 45 | 45 | ||
91st | 47769 | yellow | 394 | Adam Rogers | Saltash SC | M | 14 | 46 | 46 | 46 | ||
92nd | 46771 | red | 346 | Alfred Noel | Warsash SC | M | 12 | 46 | 46 | 46 | ||
93rd | 48185 | yellow | 639 | Islay Goodman | Hill Head SC / Jets | F | 15 | 47 | 47 | 47 | ||
94th | 48138 | red | 311 | Wanda Payne | Llandegfedd SC | F | 13 | 47 | 47 | 47 | ||
95th | 48317 | yellow | 686 | Ffion Wood | CHIPAC | F | 15 | 48 | 48 | 48 | ||
96th | 46548 | white | 576 | Alice Russell | Worcestershire Youth Sailing Association | F | 17 | 48 | 48 | 48 | ||
97th | 48666 | blue | 68 | Joanna Leake | Island Barn Reservoir SC | F | 13 | 49 | 49 | 49 | ||
98th | 30119 | white | 382 | Daniel Fletcher | Island Barn SC | M | 15 | 49 | 49 | 49 | ||
99th | 11734 | yellow | 150 | Lukas Tyrrell | NYC | M | 14 | 50 | 50 | 50 | ||
100th | 47124 | white | 517 | Anne Fredborg | Papercourt SC | F | 15 | 50 | 50 | 50 | ||
101st | 47719 | blue | 615 | Megan Thomson | Island Barn Reservoir SC/ Royal Lymingto | F | 13 | 51 | 51 | 51 | ||
102nd | 48154 | white | 87 | Henry Moran | Stokes Bay SC and Jets | M | 12 | 51 | 51 | 51 | ||
103rd | Blue | 14 | Daniel Bevan | PYS | M | 13 | 52 | 52 | 52 | |||
104th | 34481 | white | 625 | Ewan Cameron | Warsash SC (& JETS) | M | 13 | 52 | 52 | 52 | ||
105th | 48663 | blue | 179 | Erin Young | Scaling Dam SC | F | 13 | 53 | 53 | 53 | ||
106th | 48094 | red | 676 | Caitlin Parr | Llandudno SC | F | 14 | 53 | 53 | 53 | ||
107th | 41604 | blue | 255 | Emma Hills | Saltash SC | F | 14 | 54 | 54 | 54 | ||
108th | 48652 | white | 643 | Maria Sofia Pascali | Island Barn Reservoir SC | F | 16 | 54 | 54 | 54 | ||
109th | yellow | 2 | Ellis Barbier | PYS/ YYC | M | 14 | 55 | 55 | 55 | |||
110th | 40729 | red | 391 | Emily Russell | Worcestershire Youth Sailing Association | F | 15 | 55 | 55 | 55 | ||
111th | 47805 | blue | 233 | Sonny Davies | Saltash SC | M | 14 | 56 | 56 | 56 |
Sailwave Scoring Software 2.25.11
www.sailwave.com