Rank | Entry Class | Sail No | Champ No | Club (Sailor) | Full name (Sailor) | RYA Sailing Age (today) (Sailor) | Gender (Sailor) | R1 | R2 | Total | Nett |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | Topper 5.3 | 48249 | 263 | Maidenhead SC | Leo Wilkinson | 14 | M | 2.0 | 3.0 | 5.0 | 5.0 |
2nd | Topper 5.3 | 47780 | 684 | Silver Wing SC | Aaron Evans | 15 | M | 1.0 | 5.0 | 6.0 | 6.0 |
3rd | Topper 5.3 | 48600 | 318 | Papercourt SC | Johnny Woolgar | M | 4.0 | 4.0 | 8.0 | 8.0 | |
4th | Topper 5.3 | 47860 | 506 | CYC | Charlie Gran | 11 | M | 10.0 | 2.0 | 12.0 | 12.0 |
5th | Topper 5.3 | 45770 | 650 | Queen Mary SC | Bjorn Handley | 12 | M | 8.0 | 8.0 | 16.0 | 16.0 |
6th | Topper 5.3 | 48102 | 126 | Bosham SC | James Curtis | 13 | M | 3.0 | 15.0 | 18.0 | 18.0 |
7th | Topper 5.3 | 47077 | 47077 | Bough Beech SC | Joe Wawicker | M | 7.0 | 12.0 | 19.0 | 19.0 | |
8th | Topper 5.3 | 47796 | 559 | Queen Mary SC/Papercourt | Cameron Sword | 14 | M | 14.0 | 6.0 | 20.0 | 20.0 |
9th | Topper 5.3 | 47853 | 134 | Warsash SC / JETS | Daniel Perkins | 12 | M | 13.0 | 7.0 | 20.0 | 20.0 |
10th | Topper 5.3 | 48232 | 339 | Datchet Water SC/Dovey YC | James Crossley | 13 | M | 20.0 | 1.0 | 21.0 | 21.0 |
11th | Topper 5.3 | 47099 | 623 | Hampton Pier YC | Harry Newton | 15 | M | 11.0 | 11.0 | 22.0 | 22.0 |
12th | Topper 5.3 | 45700 | 165 | Warsash SC | Andy Peng | 15 | M | 9.0 | 16.0 | 25.0 | 25.0 |
13th | Topper 5.3 | 47950 | 561 | Wembley SC | Oliver Hickling | 15 | M | 6.0 | 20.0 | 26.0 | 26.0 |
14th | Topper 5.3 | 46620 | 242 | Stokes Bay SC and Jets | Ollie Payne | 12 | M | 17.0 | 9.0 | 26.0 | 26.0 |
15th | Topper 5.3 | 47806 | 585 | Bough Beech SC | Luka Franklin | 14 | M | 16.0 | 13.0 | 29.0 | 29.0 |
16th | Topper 5.3 | 48307 | 45 | CYC/Milton Keynes SC | Catherine Albone | 15 | F | 5.0 | 27.0 | 32.0 | 32.0 |
17th | Topper 5.3 | 48246 | 546 | Surrey Docks | Lawrence Donnelly | 15 | M | 15.0 | 17.0 | 32.0 | 32.0 |
18th | Topper 5.3 | 46919 | 640 | IBRSC | Roccia Pascali | 12 | M | 18.0 | 21.0 | 39.0 | 39.0 |
19th | Topper 5.3 | 9365 | 9365 | Bosham SC | Francesca Aston | F | 31.0 | 10.0 | 41.0 | 41.0 | |
20th | Topper 5.3 | 29651 | 29651 | Bosham SC | Isabella Rose | F | 27.0 | 14.0 | 41.0 | 41.0 | |
21st | Topper 5.3 | 45507 | 110 | Warsash SC / Jets | Stuart Aitken | 15 | M | 23.0 | 18.0 | 41.0 | 41.0 |
22nd | Topper 5.3 | 44806 | 638 | Hill Head SC / Jets | Harris Goodman | 16 | M | 21.0 | 22.0 | 43.0 | 43.0 |
23rd | Topper 5.3 | 48092 | 170 | Warsash SC | Louise Davis | 14 | F | 22.0 | 24.0 | 46.0 | 46.0 |
24th | Topper 5.3 | 48332 | 103 | Goring Thames SC | Anna Foster | 13 | F | 28.0 | 25.0 | 53.0 | 53.0 |
25th | Topper 5.3 | 47658 | 100 | Goring Thames SC | Alicia Condie | 14 | F | 12.0 | 42.0 | 54.0 | 54.0 |
26th | Topper 5.3 | 30178 | 146 | Chichester YC | Thomas Machell | 12 | M | 29.0 | 26.0 | 55.0 | 55.0 |
27th | Topper 5.3 | 45802 | 600 | Farmoor Reservoir | Emma Ramm | 13 | F | 38.0 | 19.0 | 57.0 | 57.0 |
28th | Topper 5.3 | 44477 | Felpham SC | Josh James | 12 | M | 19.0 | 39.0 | 58.0 | 58.0 | |
29th | Topper 5.3 | 47676 | 252 | Warsash SC (& JETS) | Ryan Davies | 13 | M | 30.0 | 29.0 | 59.0 | 59.0 |
30th | Topper 5.3 | 44318 | 89 | Wimbledon Park | Jack Hardy | 14 | M | 33.0 | 28.0 | 61.0 | 61.0 |
31st | Topper 5.3 | 42004 | 665 | CYC/Itchenor SC | Lily Speed | 14 | F | 40.0 | 23.0 | 63.0 | 63.0 |
32nd | Topper 5.3 | 47797 | 520 | Warsash SC/JETS | Eloise Hutchings | 14 | F | 25.0 | 40.0 | 65.0 | 65.0 |
33rd | Topper 5.3 | 48177 | 694 | Newhaven & Seaford SC | Bill Hudson | 14 | M | 26.0 | 44.0 | 70.0 | 70.0 |
34th | Topper 5.3 | 47124 | 517 | Papercourt SC | Anne Fredborg | 14 | F | 36.0 | 34.0 | 70.0 | 70.0 |
35th | Topper 5.3 | 48185 | 639 | Hill Head SC / Jets | Islay Goodman | 14 | F | 35.0 | 35.0 | 70.0 | 70.0 |
36th | Topper 5.3 | 48348 | 197 | Hill Head SC /Jets | Xavier Dunn | 13 | M | 24.0 | 47.0 | 71.0 | 71.0 |
37th | Topper 5.3 | 48083 | 637 | Hill Head SC / Jets | Arran Goodman | 12 | M | 41.0 | 33.0 | 74.0 | 74.0 |
38th | Topper 5.3 | 48006 | 344 | Hill Head SC | Zak Crane-Whatmore Crane-Whatmore | 13 | M | 44.0 | 31.0 | 75.0 | 75.0 |
39th | Topper 5.3 | 48257 | 268 | Hill Head SC | Jessica Perkins | 13 | F | 43.0 | 32.0 | 75.0 | 75.0 |
40th | Topper 5.3 | 47022 | 34 | Spinnaker SC | Hugo Asquith | 14 | M | 34.0 | 41.0 | 75.0 | 75.0 |
41st | Topper 5.3 | 48306 | 531 | Chichester YC | Catherine McHale | 15 | F | 39.0 | 36.0 | 75.0 | 75.0 |
42nd | Topper 5.3 | 40877 | Papercourt SC | Samuel Dowdeswell | 15 | M | 46.0 | 30.0 | 76.0 | 76.0 | |
43rd | Topper 5.3 | 16492 | 122 | Bough Beech SC | Frances Daubeny | 12 | F | 32.0 | 46.0 | 78.0 | 78.0 |
44th | Topper 5.3 | 47140 | 76 | Farmoor Reservoir/Oxford SC | Felix Cummings | 13 | M | 42.0 | 37.0 | 79.0 | 79.0 |
45th | Topper 5.3 | 47685 | 286 | Oxford SC | Arlo Braund | 13 | M | 37.0 | 48.0 | 85.0 | 85.0 |
46th | Topper 5.3 | 40168 | 40168 | Hill Head | Grace Newbold | F | 47.0 | 38.0 | 85.0 | 85.0 | |
47th | Topper 5.3 | 47649 | 99 | Tideway | Jibriel Bostan | 13 | M | 48.0 | 43.0 | 91.0 | 91.0 |
48th | Topper 5.3 | 48042 | Itchenor SC | Ashton Smith | 11 | M | 49.0 | 45.0 | 94.0 | 94.0 | |
49th | Topper 5.3 | 47637 | 127 | Arch Wright | 13 | M | 45.0 | 49.0 | 94.0 | 94.0 |
Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com