Rooster Southern Topper Traveller 4

Poole Yacht Club

Rooster Southern Topper Traveller 4

Overall

Sailed: 1, Discards: 0, To count: 1, Entries: 63, Scoring system: Appendix A
Rank Entry Class Sail No Champ No Club (Sailor) Full name (Sailor) Gender (Sailor) R1 R2 Total Nett
1st Topper 5.3 47641 590 Hill Head SC Sam Jones M   1.0 1.0 1.0
2nd Topper 5.3 47484 538 Parkstone YC George Vincent M   2.0 2.0 2.0
3rd Topper 5.3 47780 684 Silver Wing SC Aaron Evans M   3.0 3.0 3.0
4th Topper 5.3 46509 567 Parkstone YC Natalie Annels F   4.0 4.0 4.0
5th Topper 5.3 45417 585 Bough Beech SC Luka Franklin M   5.0 5.0 5.0
6th Topper 5.3 47806 322 IBRSC Yana Skvortsova F   6.0 6.0 6.0
7th Topper 5.3 48050 613 Warsash SC Heloise Shadbolt F   7.0 7.0 7.0
8th Topper 5.3 48105 302 Parkstone YC Ben Purrier M   8.0 8.0 8.0
9th Topper 5.3 44437 582 Frampton On Severn SC (FOSSC)/Paignton S Ed Baker M   9.0 9.0 9.0
10th Topper 5.3 46046 204 Island Barn Reservoir SC Lily Barrett F   10.0 10.0 10.0
11th Topper 5.3 47028 656 Paignton S C Toby Bloomfield M   11.0 11.0 11.0
12th Topper 5.3 47750 19 IBRSC Maxi Tustain M   12.0 12.0 12.0
13th Topper 5.3 48232 339 DWSC James Crossley M   13.0 13.0 13.0
14th Topper 5.3 47620 786 Hill Head SC Ollie Vennis-Ozanne M   14.0 14.0 14.0
15th Topper 5.3 48513 83 Poole YC Freddie Howarth M   15.0 15.0 15.0
16th Topper 5.3 48348 197 Hill Head SC / JETS Xavier Dunn M   16.0 16.0 16.0
17th Topper 5.3 47796 559 Queen Mary SC/Papercourt Cameron Sword M   17.0 17.0 17.0
18th Topper 5.3 48093 395 Parkstone YC Tom Campbell M   18.0 18.0 18.0
19th Topper 5.3 47792 329 Poole YC Oliver Hale M   19.0 19.0 19.0
20th Topper 5.3 45299 228 Castle Cove SC Alex Assirati M   20.0 20.0 20.0
21st Topper 5.3 46620 242 Stokes Bay SC Oliver Payne M   21.0 21.0 21.0
22nd Topper 5.3 45617 648 Castle Cove SC Ben Richardson M   22.0 22.0 22.0
23rd Topper 5.3 46720 222 Warsash SC Fred Barry M   23.5 23.5 23.5
23rd Topper 5.3 45477 216 Stokes Bay SC Jake Atkins M   23.5 23.5 23.5
25th Topper 5.3 48137 104 Parkstone YC Joel bibby Bibby M   25.0 25.0 25.0
26th Topper 5.3 47466 188 Hill Head SC Monique Vennis-Ozanne F   26.0 26.0 26.0
27th Topper 5.3 47833 199 Parkstone YC Tom Peacock M   27.0 27.0 27.0
28th Topper 5.3 47860 506 Chichester YC Charlie Gran M   28.0 28.0 28.0
29th Topper 5.3 47855 760 Stokes Bay SC Harriet Kirk F   29.0 29.0 29.0
30th Topper 5.3 47676 500 Warsash Ryan Davies M   30.0 30.0 30.0
31st Topper 45770 690 Queen Mary SC Bjorn Handley M   31.0 31.0 31.0
32nd Topper 5.3 48153 317 Poole YC Harry Somerville M   32.0 32.0 32.0
33rd Topper 5.3 45975 318 Papercourt SC Johnny Woolgar M   33.0 33.0 33.0
34th Topper 5.3 47531 181 HOAC / Queensmead Curtis McKay M   34.0 34.0 34.0
35th Topper 5.3 47637 127 Warsash SC Amy Smith F   35.0 35.0 35.0
36th Topper 5.3 47926 617 Parkstone YC Peter Walker M   36.0 36.0 36.0
37th Topper 5.3 44529 152 Poole YC Ollie Freemantle M   37.0 37.0 37.0
38th Topper 5.3   95 Poole YC Eliana Covell F   38.0 38.0 38.0
39th Topper 5.3 44806 638 Hill Head SC / Jets Harris Goodman M   39.0 39.0 39.0
40th Topper 5.3 47779 504 Queen Mary SC Robin Stein M   40.0 40.0 40.0
41st Topper 5.3 47647 183 Goring Thames SC Charlie Merryweather M   41.0 41.0 41.0
42nd Topper 5.3 44301 689 Poole YC Thomas Clayton M   42.0 42.0 42.0
43rd Topper 5.3 48102 126 Bosham SC James Curtis M   43.0 43.0 43.0
44th Topper 5.3 47732 343 Parkstone YC Sophie Rennie F   44.0 44.0 44.0
45th Topper 5.3 48185 639 Hill Head SC / Jets Islay Goodman F   45.0 45.0 45.0
46th Topper 5.3 45802 600 Farmoor Reservoir Emma Ramm F   46.0 46.0 46.0
47th Topper 5.3 48147 138 Parkstone YC Dan Coupe M   47.0 47.0 47.0
48th Topper 5.3 47654 634 HOAC / Queensmead James Smaggasgale M   48.0 48.0 48.0
49th Topper 5.3 45507 110 Warsash SC / Jets Stuart Aitken M   49.0 49.0 49.0
50th Topper 5.3 47640 543 Parkstone YC Grace Killen F   50.0 50.0 50.0
51st Topper 5.3 48259 203 Hill Head SC / Jets Richie Thurlby M   51.0 51.0 51.0
52nd Topper 5.3 47437 325 Poole YC Amber Hale F   52.0 52.0 52.0
53rd Topper 5.3 46983 518 Parkstone YC Hannah Ridd F   53.0 53.0 53.0
54th Topper 5.3 47658 100 Goring Thames SC Alicia Condie F   54.0 54.0 54.0
55th Topper 5.3 48066 370 FOSSC/Paignton SC Ollie Wilcox M   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 47664 560 Parkstone YC Edward Schuster-Bruce M   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 48177 694 Newhaven & Seaford SC Bill Hudson M   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 47350 552 Parkstone YC/Paignton SC Ali Holborn F   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 47140 76 Farmoor Reservoir/Oxford SC Felix Cummings M   68.0 DNC 68.0 68.0
55th Topper 5.3 48249 263 Maidenhead SC Leo Wilkinson M   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 46927 288 Paignton S C Emily Procter F   68.0 DNC 68.0 68.0
55th Topper 5.3   57 FOSSC Matty Cohen M   68.0 OCS 68.0 68.0
55th Topper 5.3 15200 360 HOAC/Queensmead Kenneth Freeman M   68.0 DNC 68.0 68.0



Sailwave Scoring Software 2.24.0
www.sailwave.com