Rank | U13 (8/9/2004) | Fleet | Non Squad | Rig | SailNo | AltSailNo | Club | HelmName | Nat | R1 | R2 | R3 | R4 | R5 | Total | Nett | Notes |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st | N | Main | ? | 5.3 | 47808 | 211 | Island Barn Reservoir SC | Coco Barrett | GBR | (13.0) | 1.0 | 2.0 | 1.0 | 3.0 | 20.0 | 7.0 | |
2nd | N | Main | N | 5.3 | 47641 | 590 | Hill Head SC/Stokes Bay SC | Sam Jones | GBR | 3.0 | 2.0 | 1.0 | 2.0 | (4.0) | 12.0 | 8.0 | |
3rd | N | Main | ? | 5.3 | 47780 | 684 | Silver Wing SC | Aaron Evans | GBR | 1.0 | 3.0 | 8.0 | 5.0 | (17.0) | 34.0 | 17.0 | |
4th | N | Main | ? | 5.3 | 47649 | 654 | Felpham SC | Finlay Swanton | GBR | 2.0 | (20.0) | 6.0 | 9.0 | 1.0 | 38.0 | 18.0 | |
5th | N | Main | ? | 5.3 | 48177 | 694 | Newhaven & Seaford | William Hudson | GBR | (12.0) | 6.0 | 3.0 | 10.0 | 8.0 | 39.0 | 27.0 | |
6th | N | Main | ? | 5.3 | 47531 | 181 | HOAC / Queensmead | Curtis Mckay | GBR | 9.0 | 4.0 | 9.0 | 6.0 | (19.0) | 47.0 | 28.0 | |
7th | N | Main | Y | 5.3 | 47078 | 186 | Hill Head SC | Monique Vennis-Ozanne | GBR | 8.0 | 9.0 | 5.0 | (30.0) | 6.0 | 58.0 | 28.0 | |
8th | N | Main | ? | 5.3 | 48249 | 263 | Maidenhead SC/DWSC | Leo Wilkinson | GBR | (14.0) | 7.0 | 11.0 | 4.0 | 7.0 | 43.0 | 29.0 | |
9th | N | Main | ? | 5.3 | 47860 | 527 | Poole YC | Angus Kemp | GBR | 11.0 | 12.0 | 4.0 | 3.0 | (13.0) | 43.0 | 30.0 | |
10th | N | Main | N | 5.3 | 48140 | 154 | Stokes Bay SC | Zoe Belben | GBR | 7.0 | 5.0 | (19.0) | 8.0 | 14.0 | 53.0 | 34.0 | |
11th | Y | Main | Y | 5.3 | 47773 | 786 | Hill Head SC | Ollie Vennis-Ozanne | GBR | 10.0 | 18.0 | 7.0 | (29.0) | 5.0 | 69.0 | 40.0 | |
12th | N | Main | Y | 5.3 | 46720 | 222 | Warsash SC | Frederick Barry | GBR | (31.0) | 24.0 | 10.0 | 7.0 | 9.0 | 81.0 | 50.0 | |
13th | N | Main | ? | 5.3 | 45477 | 216 | Stokes Bay SC | Jacob Atkins | GBR | 15.0 | 10.0 | (20.0) | 16.0 | 11.0 | 72.0 | 52.0 | |
14th | N | Main | ? | 5.3 | 47956 | 593 | Docklands Sailing and Watersports Centre | Anabelle Esqulant | GBR | 6.0 | 15.0 | 24.0 | (26.0) | 12.0 | 83.0 | 57.0 | |
15th | N | Main | N | 5.3 | 48050 | Warsash SC | Heloise Shadbolt | GBR | 20.0 | 16.0 | 13.0 | 14.0 | (27.0) | 90.0 | 63.0 | ||
16th | N | Main | ? | 5.3 | 47750 | 19 | IBRSC | Maxi Tustain | GBR | 21.0 | 8.0 | 18.0 | 18.0 | (43.0) | 108.0 | 65.0 | |
17th | N | Main | ? | 5.3 | 47654 | 634 | HOAC / Queensmead | James Smaggasgale | GBR | 5.0 | 13.0 | (40.0) | 17.0 | 31.0 | 106.0 | 66.0 | |
18th | N | Main | ? | 5.3 | 47658 | 100 | Dorchester SC / Oxford SC | Dan Batty | GBR | 29.0 | 11.0 | (34.0) | 11.0 | 16.0 | 101.0 | 67.0 | |
19th | Y | Main | ? | 5.3 | 47902 | 572 | South Bank SC | Henry Koe | GBR | 18.0 | (30.0) | 14.0 | 27.0 | 10.0 | 99.0 | 69.0 | |
20th | N | Main | ? | 5.3 | 46046 | 204 | Island Barn Reservoir SC | Lily Barrett | GBR | 19.0 | (33.0) | 22.0 | 31.0 | 2.0 | 107.0 | 74.0 | |
21st | N | Main | ? | 5.3 | 47637 | 127 | Warsash SC | Amy Smith | GBR | 17.0 | 22.0 | 15.0 | 22.0 | (25.0) | 101.0 | 76.0 | |
22nd | N | Main | ? | 5.3 | 48246 | 546 | Surrey Docks | Lawrence Donnelly | GBR | 24.0 | (32.0) | 25.0 | 15.0 | 21.0 | 117.0 | 85.0 | |
23rd | N | Main | N | 5.3 | 47797 | 213 | Warsash SC | Phoebe Hutchings | GBR | (32.0) | 21.0 | 21.0 | 21.0 | 28.0 | 123.0 | 91.0 | |
24th | N | Main | ? | 5.3 | 45700 | 165 | Warsash SC | Andy Peng | GBR | 36.0 | 31.0 | 12.0 | 13.0 | (66.0 OCS) | 158.0 | 92.0 | |
25th | N | Main | ? | 5.3 | 47954 | 695 | Papercourt SC | Josie Meredith | GBR | 26.0 | (29.0) | 29.0 | 24.0 | 15.0 | 123.0 | 94.0 | |
26th | N | Main | ? | 5.3 | 48259 | 203 | Hill Head SC / Jets | Richard Thurlby | GBR | 30.0 | (40.0) | 16.0 | 25.0 | 24.0 | 135.0 | 95.0 | |
27th | N | Main | ? | 5.3 | 47676 | 500 | Warsash SC | Scott Whitehead | GBR | 16.0 | (44.0) | 37.0 | 20.0 | 29.0 | 146.0 | 102.0 | |
28th | Y | Main | ? | 5.3 | 46919 | 640 | IBRSC | Antonio Pascali | GBR | 41.0 | 14.0 | 17.0 | 36.0 | (42.0) | 150.0 | 108.0 | |
29th | N | Main | ? | 5.3 | 47779 | 504 | Crawley Mariners YC/Queen Mary SC | Robin Stein | GBR | 33.0 | 17.0 | 26.0 | 32.0 | (36.0) | 144.0 | 108.0 | |
30th | N | Main | ? | 5.3 | 47796 | 559 | Papercourt SC | Cameron Sword | GBR | 22.0 | 19.0 | 35.0 | 35.0 | (39.0) | 150.0 | 111.0 | |
31st | N | Main | N | 5.3 | 47354 | MKSC | Cat Albone | GBR | 23.0 | 23.0 | 33.0 | (40.0) | 34.0 | 153.0 | 113.0 | ||
32nd | N | Main | ? | 5.3 | 44301 | 689 | Poole YC | Thomas Clayton | GBR | (38.0) | 26.0 | 27.0 | 28.0 | 32.0 | 151.0 | 113.0 | |
33rd | N | Main | N | 5.3 | 47855 | Stokes Bay SC | Harriet Kirk | GBR | 25.0 | 34.0 | 32.0 | (38.0) | 26.0 | 155.0 | 117.0 | ||
34th | N | Main | ? | 5.3 | 47890 | 383 | Warsash SC / JETS | Emmy Walker | GBR | 34.0 | (41.0) | 30.0 | 33.0 | 23.0 | 161.0 | 120.0 | |
35th | N | Main | ? | 5.3 | 47725 | 106 | IBRSC | Maisie Bristow | GBR | 28.0 | (48.0) | 48.0 | 12.0 | 33.0 | 169.0 | 121.0 | |
36th | N | Main | ? | 5.3 | 47806 | 322 | Yana Skvortsova | GBR | 27.0 | (66.0 RET) | 23.0 | 53.0 | 20.0 | 189.0 | 123.0 | ||
37th | N | Main | ? | 5.3 | 47752 | 556 | IBRSC | Cormac O'Brien | GBR | (66.0 RET) | 36.0 | 28.0 | 23.0 | 41.0 | 194.0 | 128.0 | |
38th | N | Main | N | 5.3 | 47077 | Island Barn Reservoir SC | Tom Williamson | GBR | (66.0 DNC) | 66.0 DNC | 31.0 | 19.0 | 18.0 | 200.0 | 134.0 | not sailing am? | |
39th | N | Main | ? | 5.3 | 47950 | 561 | Queen Mary SC/Wembley SC | Oliver Hickling | GBR | 37.0 | 28.0 | (66.0 RET) | 43.0 | 30.0 | 204.0 | 138.0 | |
40th | Y | Main | ? | 5.3 | 44529 | 503 | Poole YC | Ollie Freemantle | GBR | (46.0) | 27.0 | 36.0 | 41.0 | 35.0 | 185.0 | 139.0 | |
41st | N | Main | ? | 5.3 | 45975 | 318 | Papercourt SC | Johnny Woolgar | GBR | 43.0 | 25.0 | 39.0 | (44.0) | 37.0 | 188.0 | 144.0 | |
42nd | Y | Main | ? | 5.3 | 45417 | 585 | Bough Beech SC | Luka Franklin | GBR | 35.0 | 35.0 | (41.0) | 37.0 | 38.0 | 186.0 | 145.0 | |
43rd | Y | Main | ? | 5.3 | 48153 | 317 | Poole YC | Harry Somerville | GBR | 44.0 | (49.0) | 46.0 | 34.0 | 22.0 | 195.0 | 146.0 | |
44th | N | Main | ? | 5.3 | 44806 | 638 | Hill Head SC / Jets | Harris Goodman | GBR | 40.0 | 43.0 | (44.0) | 39.0 | 40.0 | 206.0 | 162.0 | |
45th | N | Main | ? | 5.3 | 45507 | 110 | Warsash SC | Stuart Aitken | GBR | (50.0) | 47.0 | 38.0 | 42.0 | 44.0 | 221.0 | 171.0 | |
46th | Y | Main | ? | 5.3 | 47647 | 183 | Goring Thames SC | Charlie Merryweather | GBR | 45.0 | 37.0 | 45.0 | (54.0) | 46.0 | 227.0 | 173.0 | |
47th | Y | Main | ? | 5.3 | 46274 | 555 | Burnham Overy Staithe SC | Harriet Sacker | GBR | 39.0 | 38.0 | (53.0) | 52.0 | 49.0 | 231.0 | 178.0 | |
48th | Y | Main | ? | 5.3 | 45770 | 690 | Queen Mary SC | Bjorn Handley | GBR | 42.0 | 39.0 | (66.0 OCS) | 46.0 | 53.0 | 246.0 | 180.0 | |
50th | N | Main | ? | 5.3 | 47099 | 623 | Hampton Pier YC | Harry Newton | GBR | 52.0 | 45.0 | (66.0 OCS) | 45.0 | 45.0 | 253.0 | 187.0 | |
52nd | Y | Main | ? | 5.3 | 40449 | 115 | Felpham SC | Oliver Wattam | GBR | 48.0 | 46.0 | 43.0 | 57.0 | (61.0) | 255.0 | 194.0 | |
53rd | Y | Main | Y | 5.3 | 45699 | 654 | Highcliffe SC | Finn Heath | GBR | 4.0 | 63.0 | (66.0 DNC) | 66.0 DNC | 66.0 DNC | 265.0 | 199.0 | |
58th | N | Main | ? | 5.3 | 33837 | 639 | Hill Head SC / Jets | Islay Goodman | GBR | 49.0 | 57.0 | (58.0) | 51.0 | 58.0 | 273.0 | 215.0 | |
59th | N | Main | ? | 5.3 | 20425 | 360 | HOAC / Queensmead | Kenneth Freeman | GBR | 51.0 | 55.0 | 52.0 | (62.0) | 59.0 | 279.0 | 217.0 | |
60th | Y | Main | ? | 5.3 | 16492 | 122 | Bough Beech SC | Frances Daubeny | GBR | 58.0 | 53.0 | 56.0 | (60.0) | 54.0 | 281.0 | 221.0 | |
62nd | N | Main | ? | 5.3 | 31590 | IBRSC | Jude Wilson | GBR | (66.0 RET) | 51.0 | 50.0 | 66.0 DNC | 66.0 DNC | 299.0 | 233.0 |
Sailwave Scoring Software 2.19.8
www.sailwave.com